Voor wie je nog niet kent: wie ben je en wat moeten we echt over jou weten?
Ik ben iemand die graag actief bezig is. Softbal speelt al sinds mijn achtste een grote rol in mijn leven en ook voor een lesje Zumba ben ik altijd wel te porren. Stilzitten is dus niet echt mijn sterkste kant!
Verder ben ik nieuwsgierig en creatief. Als ik iets nieuws tegenkom, denk ik al snel: dat kan ik toch ook zelf proberen? Ik hou van uitdagingen en vind het leuk om nieuwe dingen te ontdekken.
Ik word blij van mensen helpen en werk graag samen met mensen die ergens enthousiast van worden. Die energie werkt aanstekelijk! Maar het allerliefst ben ik natuurlijk met mijn gezin. Samen met z’n vieren nieuwe avonturen beleven, daar geniet ik het meest van.
Gezelligheid, humor en samen iets opbouwen: daar word ik blij van. Vooral als er ruimte is om zelf mee te denken en niet alles al vastligt, ben ik helemaal in mijn element.
Je bent ooit in een heel andere sector begonnen. Hoe ben je in de kinderopvang terechtgekomen?
Mijn carrière begon in het modemanagement. Toch merkte ik na een aantal jaar dat ik daar niet helemaal op mijn plek zat. Ondertussen had ik als vakantiekracht al kennisgemaakt met de kinderopvang. Dat beviel zó goed dat ik besloot het roer om te gooien en me te laten omscholen.
Ik begon als stagiaire in de regio Den Haag en groeide al snel door naar locatiemanagement. Inmiddels kan ik wel zeggen dat de kinderopvang echt in mijn DNA zit!
Wat mij er nog steeds in aanspreekt, is dat je een bijdrage mag leveren aan de ontwikkeling van kinderen. Je helpt mee aan een belangrijke basis voor hun verdere leven. Dat vind ik ontzettend mooi.
En na al die jaren vind ik het nog steeds interessant om te kijken hoe we de sector verder kunnen verbeteren. Er valt altijd iets te leren en er liggen altijd kansen om dingen slimmer of beter te organiseren.
Je bent op 1 september gestart bij KEKZ. Waarom voelde dit als een goede stap?
Na jaren in de kinderopvang was ik toe aan een nieuwe uitdaging. Ik heb in verschillende functies veel kanten van de sector leren kennen en wilde die ervaring graag breder inzetten en met anderen delen.
Bij KEKZ viel dat voor mij mooi samen. Ik kan organisaties helpen met vraagstukken waar ik energie van krijg, mijn kennis inzetten én zelf nieuwe dingen blijven leren. Wat voor mij ook echt het verschil maakte, was het contact tijdens de kennismakingsgesprekken. Dat voelde persoonlijk en vertrouwd, met oprechte interesse en vertrouwen in elkaar. En dat gevoel is na mijn start alleen maar sterker geworden. Ik ben echt in een warm bad terechtgekomen, met een ontzettend fijne club mensen. Dus ja, ik ben heel blij dat ik deze stap heb gezet!
Wat spreekt je zo aan in de rol van Kinderopvang Professional?
De afwisseling! Ik wilde graag in de kinderopvang blijven werken, maar tegelijkertijd mijn horizon verbreden en mezelf blijven uitdagen. Als Kinderopvang Professional kom je bij verschillende organisaties over de vloer, die allemaal hun eigen manier van werken en hun eigen uitdagingen hebben. Dat maakt iedere opdracht anders.
Ik vind het leuk om ergens binnen te komen, te ontdekken wat er speelt en samen te kijken waar mogelijkheden liggen. Daarbij kan ik mijn ervaring meenemen, maar leer ik zelf ook weer ontzettend veel. Die combinatie vind ik juist zo mooi: kennis delen, met mensen samenwerken en samen stappen zetten waar een organisatie echt iets aan heeft.
Je bent inmiddels ook gestart met je opdracht. Wat doe je precies?
Ik ben gestart als Manager Kindplanning bij een grote kinderopvangorganisatie die volop in ontwikkeling is. Vanuit mijn rol mag ik bijdragen aan het harmoniseren van processen en het realiseren van een meer uniforme werkwijze.
In de eerste periode ben ik vooral bezig geweest met het leren kennen van de organisatie, de mensen en de verschillende manieren van werken. Ik vind het interessant om te ontdekken waar de kwaliteiten liggen en hoe we die goed kunnen benutten.
Leidinggeven past bij mij. Ik krijg energie van mensen verbinden, enthousiasmeren en samen resultaten behalen. Daarnaast neem ik mijn commerciële achtergrond mee, waardoor ik ook met een frisse blik naar processen en mogelijkheden kijk.
Maar werkplezier vind ik minstens zo belangrijk. Ik geloof dat mensen beter tot hun recht komen wanneer ze zich gehoord voelen, plezier hebben in hun werk en hun kwaliteiten kunnen inzetten. Dat is niet alleen fijn voor de medewerkers, maar helpt een organisatie uiteindelijk ook vooruit.
Waar ben je tot nu toe het meest trots op?
Ik ben van nature iemand die graag vooruit wil. Er liggen voor mijn gevoel altijd nog kansen en nieuwe mogelijkheden, dus als je me vraagt waar ik trots op ben, denk ik al snel aan alles wat ik nog zou willen bereiken!
Toch ben ik, als ik terugkijk op mijn eerste weken, vooral trots op de verbinding die ik heb kunnen leggen.
Ik heb bewust tijd genomen om het team en de organisatie te leren kennen, vertrouwen op te bouwen en te kijken hoe we de samenwerking kunnen versterken. Niet alleen binnen de afdeling, maar ook daarbuiten.
Ik heb het gevoel dat die eerste stappen goed zijn geland en dat we samen aan iets moois kunnen bouwen. Voor mij begint verandering namelijk bij de mensen. Je kunt nog zulke mooie plannen hebben, maar uiteindelijk moet je het samen doen. Als die basis goed is, kun je veel bereiken.
Wat hoop je de komende tijd bij KEKZ en binnen je opdracht te bereiken?
Ik hoop vooral dat ik met mijn kennis, ervaring en enthousiasme echt iets kan betekenen voor de organisaties waar ik aan de slag ga. Of dat nu gaat om processen verbeteren, mensen verder helpen of samen nieuwe mogelijkheden ontdekken.
Daarnaast wil ik mezelf blijven ontwikkelen. Ik geloof dat je nooit uitgeleerd bent en vind het juist leuk om mezelf nieuwe dingen eigen te maken en nieuwe uitdagingen aan te gaan.
Wat ik misschien nog wel het mooiste zou vinden, is dat mensen na afloop van een opdracht met een goed gevoel terugkijken op onze samenwerking. Natuurlijk zijn resultaten belangrijk, maar ik vind het minstens zo waardevol als mensen zich gehoord voelen en met plezier met je hebben samengewerkt.
Ik kijk ernaar uit om bij KEKZ verder te groeien, nieuwe ervaringen op te doen en bij verschillende organisaties mijn steentje bij te dragen.